Poseł na Sejm RP

PIOTR
ADAMOWICZ

Kilka słów o mnie. Urodziłem się 26 czerwca 1961 roku w Elblągu, jednak całe moje życie zawodowe i społeczne związane jest z Gdańskiem.

Tutaj, w Gdańsku ukończyłem VI Liceum Ogólnokształcące w 1980 roku.

Od końca lat 70. angażowałem się w działalność opozycyjną, będąc współpracownikiem ROPCiO, członkiem Ruchu Młodej Polski oraz współpracując z podziemnymi strukturami Solidarności.

Po transformacji ustrojowej realizowałem się jako dziennikarz, współpracując z międzynarodowymi agencjami prasowymi, takimi jak Agence France-Presse, Reuters czy Deutsche Presse-Agentur. Jestem również współautorem książki "Gdańsk według Lecha Wałęsy" oraz opracowałem wspomnienia Danuty Wałęsy pt. "Marzenia i tajemnice".

Aktualności.
Bieżące wypowiedzi z mediów społecznościowych.

1 week ago

Piotr Adamowicz
Kto lub jakie wydarzenie będzie patronem roku 2027?🗓️Kierowana przeze mnie komisja rozpatruje projekty uchwał w sprawie patronów roku 2027.Klub KO zaproponował Tadeusza Mazowieckiego, PiS - Świętego Andrzeja Bobolę, Lewica - Kazimierę Bujwidową, Centrum - Rok Polskiej Nauki w 160. rocznicę urodzin Marii Skłodowskiej-Curie.Propozycje te zostały przyjęte przez Komisję Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Środków Przekazu.Do rozpatrzenia pozostają jeszcze projekty PSL: Rok Objawień Gietrzwałdzkich lub Rok Polskiego Rzemiosła, projekt Prezydium Sejmu - Rok Konstytucji RP w 30. rocznicę jej uchwalenia, a także projekt zgłoszony przez Polskę 2050.Łącznie złożono 20 projektów uchwał w sprawie patronatów Sejmu. Sejm może przyznać maksymalnie 9 patronatów.Pracujemy dalej!✌️Sejm Rzeczypospolitej Polskiej KP Koalicja Obywatelska Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego ... Zobacz więcejZobacz mniej
Zobacz na Facebooku

1 week ago

Piotr Adamowicz
Rozpoczynamy kolejne posiedzenie Sejmu! Wraz z Urszulą Augustyn, wiceprzewodniczącą Komisji Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Środków Przekazu, pozdrawiamy z sali plenarnej! 🙂W harmonogramie obrad m.in. wniosek o uchylenie mandatu Zbigniewowi Ziobro. A przede mną poprowadzenie czterech posiedzeń Komisji Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Środków Przekazu.Dobrego dnia! 🇵🇱✌️ ... Zobacz więcejZobacz mniej
Zobacz na Facebooku

1 week ago

Piotr Adamowicz
W Narodowym Muzeum Techniki w Warszawie otwarto wystawę czasową „Start I - znaczy ruszamy! Polskie aparaty fotograficzne”, prezentującą wyjątkowe eksponaty z kolekcji muzeum oraz zbiorów Grzegorza Mehringa i Mariusza Jedynaka. To interesująca podróż przez historię polskiej fotografii i techniki, ukazująca dorobek rodzimych konstruktorów aparatów fotograficznych. 📸Szczególne gratulacje dla gdańskiego fotografa Grzegorza Mehringa, współtwórcy wystawy, którego pasja i zaangażowanie przyczyniły się do powstania tej wyjątkowej ekspozycji. Gratulacje również dla wszystkich osób zaangażowanych w realizację tego przedsięwzięcia. Życzę wielu odwiedzających i sukcesu wystawy! 👏📷Fot. Grzegorz Mehring Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa NarodowegoMiasto Gdańsk Narodowe Muzeum Techniki ... Zobacz więcejZobacz mniej
Zobacz na Facebooku

Kontakt.
Zapraszam do rozmowy i do zobaczenia!